PiS wojnicki

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 3

Normalny 21-01-18 18:32

Tarnów - spotkanie Zarządów Komitetów Terenowych PiS okręgu nr 15 z Marszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim i parlamentarzystami Ziemi Tarnowskiej #damyradę Na spotkaniu Pawełek i jego przyboczni. W siłę myśli, że rośnie Baranek. Nic z tego My wojniczanie wiemy co znaczycie.

Odpowiedz Cytuj
Lorek 21-01-18 18:35

Potwierdzam 20 stycznia dumnie jak jeden mąż, wojnickie pisiory pobiegły na spotkanie polityczno-propagandowe. Nic to dla Wojnicza jednak nie znaczy, patrzą tylko na Siebie Ci chłopcy i ich panienki.

Odpowiedz Cytuj
"członek" 22-01-18 11:13

Pamiętam jak w Gminie władzę sprawował Gminny Komitet PZPR /Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej/. Teraz jest Gminny Komitet PiS, podobni mierni ale wierni ludzie, podobne zwyczaje, podobne parcie na władzę. Myślałem,że władza partyjna się skończyła w 1990 roku, ale historia zatoczyła koło, przykre i tragiczne.

Odpowiedz Cytuj
JKM 22-01-18 17:28

Autor "członek" 22-01-2018 10:13:30 Pamiętam jak w Gminie władzę sprawował Gminny Komitet PZPR /Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej/. Teraz jest Gminny Komitet PiS, podobni mierni ale wierni ludzie, podobne zwyczaje, podobne parcie na władzę. Myślałem,że władza partyjna się skończyła w 1990 roku, ale historia zatoczyła koło, przykre i tragiczne.
Mam podobne refleksje, bo dobrze pamiętam zwyczaje wtedy panujące. Niestety, "młody" elektorat nie pamięta, czym to się kończy, a "stary" elektorat ma wymodelowane myślenie a la "HOMO SOVIETICUS". Niektóre działania przypominają sanacyjne pomysły (reforma finansów Kwiatkowskiego), inne działania bardziej okres Bieruta (reforma sądów). Świat współczesny jest nieco inny, jednak na Zachód nie możemy liczyć, bo tam demokracja przeżarta mieszaniną plutokracji i ochlokracji. Plutokracja, przy pomocy mediów, robi z motłochem co tylko chce, a Polacy tacy wierzący, że aż łatwowierni i naiwni, przez co permanentnie "Polak nowe przysłowie sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi". Wnioski moje raczej przerażające, bo (za Stanisławem Michalkiewiczem) mogę powtórzyć, że za Gierka zadłużanie trwało do krytycznego momentu 6. lat, więc najbliższe dwie kadencje są stracone na eksperymenty z przewidywalnym skutkiem. Nie mam naście lat, jak za Gierka. Trzeba poszukać sobie jakiegoś mądrzejszego narodu na starość. Cieszę się, że nie muszę już tego z nikim konsultować (poza moimi Synami). Wysilać się i pracować pozytywistycznie już nie mam ochoty, bo dostatecznie jasnych dostarczono mi dowodów, że to tylko strata czasu, a tego mam coraz mniej. Jak mawiał Józef Piłsudski: "Dla Polaków można coś zrobić, z Polakami nic nie można zrobić". Pewnie dlatego arystokracja w każdym kolejnym rządzie, czyli ludzie opłacani przez zagranicznych oligarchów, dba tylko o utrzymanie systemu niewolniczego, w czym pomagają im lokalni kacykowie z błogosławieństwem purpuratów. Takiego drugiego jak kardynał Stefan Wyszyński na próżno szukać wśród wybrańców zasłużonego kardynała emeryta S. D., szarej eminencji wyczyszczonego IV Departamentu.

Odpowiedz Cytuj
Równia pochyła 23-01-18 9:00

"Dla Polaków można coś zrobić, z Polakami nic nie można zrobić" Szanowny JKM powinien się pochylić nad tymi słowami i pomyśleć co zrobił dla innych, bo wspólnie nie udaje MU się nic zrobić. Dlaczego? (wątek PiS jest bez znaczenia).

Odpowiedz Cytuj
JKM 23-01-18 10:20

Autor równia pochyła 23-01-2018 08:00:05 "Dla Polaków można coś zrobić, z Polakami nic nie można zrobić" Szanowny JKM powinien się pochylić nad tymi słowami i pomyśleć co zrobił dla innych, bo wspólnie nie udaje MU się nic zrobić. Dlaczego? (wątek PiS jest bez znaczenia).
Ha ha ha. Szanowna Równia Pochyła się pochyliła, jak widać, nie tylko nad Polakami, ale i nade mną. Pochyliła się, pochyliła i... w sposób "genialny" zrozumiała cytat z Józefa Piłsudskiego. No bo niby jak można liczyć na to, że coś się uda zrobić mnie, skoro Piłsudskiemu się nie udało. Znana to propozycja i stara, żebym napisał coś, na temat tego, co zrobiłem, ale nic z tego. Kto widzi, ten wie, a kto nie widzi, ten niech się pochyla i... zjeżdża sobie po równi pochyłej. A jak już zjedzie, to zadedykuję Szanownej Równi Pochyłej wiersz Mariana Hemara "Struś i konsekwencje" "Na rozstajach marzenia i rzeczywistości – Struś, kiedy pragnie wybrnąć z psychicznych trudności, Komplikacji uczucia i myśli niesnasek, Z logiczną konsekwencją wsadza głowę w piasek. Wsadzając głowę w piasek, stale zapomina, Że PUPĘ odruchowo tym samym wypina. W takich chwilach krajowców nieżyczliwe grupy Logiki nie szanują, pióra rwą mu z PUPY. Wyższa się sprawiedliwość w tym fakcie objawia: Kto chce głowy oszczędzić, ten PUPY nadstawia, I wspólna to tragedia i ludzi, i strusi, Że za wszystko w tym życiu czymś płacić się musi. Każdy z nas musi wybrać, co też bardziej woli: Czy gdy go boli serce, czy gdy PUPA boli? Bo znów tak dobrze nie ma, być chronił ukryciem I duszę przed rozterką, i PUPĘ przed biciem." Napiszę, czego nie robiłem i nie robię: otóż, nie ukrywam swojej głowy w piachu. Każdy wie, które słowa piszę i wie, kto pisze i co pisze. Obce mi jest ukrywanie mojej głowy w piachu anonimowości, gdzie Szanowna Równia Pochyła utkwiła, pochylając się i odruchowo wypinając PUPĘ. Taki PUPIZM, może z Gombrowicza, a może z Wojnicza. Właśnie dlatego nic z Polakami się zrobić nie udaje, bo tu pełno szmatławych obyczajów, a odwagi cywilnej jak na lekarstwo ("czapką do ziemi kłaniam się" farmaceutom społecznym). I żeby cytaty pomnożyć, dodam z Cypriana Kamila Norwida: "Polacy to naród wielki, ale społeczeństwo żadne". Poczytaj sobie także inny cytat z Józefa Piłsudskiego (znacznie bardziej wprost, w stosunku do poprzedniego): [LINK] To nie moje diagnozy. Nie mogę jednak nie zgodzić się z tą trudną prawdą, bo jej doświadczam, ot, choćby w tym wpisie Równi Pochyłej.

Odpowiedz Cytuj
JKM 23-01-18 11:50

STRUŚ I KONSEKWENCJE - Olga Lisiecka na 52 SFP

A na dodatek:

Polacy - zajebisty naród! Historia Bez Cenzury

Odpowiedz Cytuj
Grabianin 23-01-18 21:53

Oni już nie są tacy młodzi. Baran to podstarzały Pan, kelner czy barman z mordobijni "Majami", Pan Pawełek Smol to rozwodnik z 2 dzieci, Pan emerytowany Policjant Roman z niego praca nie wyszła jak widać. Reszta to ich rodzina, i tyle. Są w Pisie i przy Pisie dla stanowisk i kasy. Wystarczy popatrzeć na autko Pana Pawełka. Czym jeździł kiedyś czym jeździ teraz. Historia was osądzi, ludzie was osądzą. Wojnicz i okolica nie jest głupia.

Odpowiedz Cytuj
?? 24-01-18 10:35

NIe bardzo rozumiem... jak ktoś pracuje, oszczędza itd... to nie moze sobie kupic auta? wybudować domu? czy kupic sobie cokolwiek? Jak tak to popatrzmy jakie auto kupił burmistrz, jakie kupił w trackie włodarzenia były, itd itd Ten zarzut to akurat jest dla mnie niezrozumiały... Sama pracuje i oszczędzam i zmieniam auta, kupuje ubrania itd.. czy to jest złe i jakies nie właściwe?

Odpowiedz Cytuj
To są jaja 24-01-18 10:57

Jest taki Tadziu z Więckowic. Dwa razy szedł do wyborów z GPS, bo się wstydził swojej partii. Teraz w d.pę włazi jak gdyby nic się nie stało.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://wojnicz.istrefa.com

istrefa gmina Wojnicz | istrefa powiat tarnowski | istrefa małopolskie | istrefa Polska

Wojnicz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat tarnowski, województwo małopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 32-830


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem