Autor mający nadzieję 19-06-2012 08:22:45

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Wojniczanin 05-03-18 20:27

Autor mający nadzieję 19-06-2012 08:22:45
Pan burmistrz gorąco wierzy że za dwa lata kanalizacja będzie w całym Wojniczu

Wiara góry przenosi, więc i kanał się pojawi w sposób cudowny.

Urlopowicz stanie na brzegu wąwozu zwanego szwedzkim lub na brzegu innego jakiego wozu, uniesie swoja laskę i ręce do góry i wtedy rozstąpią się wody nieczyste osłaniając nowy kanał, do którego wejdą wszyscy Wojniczanie i będą tam... robili, co tylko będą chcieli... aż do zupełnego opróżnienia kieszeni... i nie tylko kieszeni.

Przepowiednia JKM

Odpowiedz Cytuj
Wojniczanin 05-03-18 20:46

Nabieranie się na obiecanki świadczy źle nie tylko o nabierającym, ale także o nabieranym.

W polityce jak w pokerze: blef jest strategią skuteczną tylko wtedy, gdy ktoś nie skontruje go sprawdzeniem. Nawet wiedza cząstkowa, wynikająca ze znajomości własnych kart i obserwacji przebiegu gry pozwala na prawdopodobne wnioski na temat tego, czy mamy do czynienia z faktycznym dobrym układem kart, czy przeciwnik blefuje.

Radni z GPS-u byli święcie przekonani o wartości swoich programów. Pewnie podobnie święcie przekonany o swoich umiejętnościach menedżerskich i wiedzy ekonomicznej o sytuacji gminy był URLOPOWICZ.

Krupierem w tej grze był jednak WIELKI ROZGRYWAJĄCY, wieloletni opozycjonista GEODEZJUSZ. Karty były znaczone, zwłaszcza damy (szczególnie Dama Trefl i Dama Kier) oraz walety. Kandydatów było czterech i w drugiej turze minimalną przewagę nad Asem Kier zdobył As Trefl, być może dlatego, że zbyt słabo utrwalił się w świadomości elektoratu refren piosenki zespołu "Gawęda" "czarne przegrywa, kolor wygrywa". Zwracałem uwagę, żeby "przemalować, co się da" i prawie się udało, prawie robi jednak dużą różnicę, którą teraz coraz wyraźniej widać. I co z tego, że teraz na pewno wynik wyborów byłby inny, skoro trzeba poczekać jeszcze dwa lata na zmianę krupiera i oby nie było tak, że obecny KRUPIER stanie się nowym następcą Asa Treflnego. Ale to już zależy tylko od wartości edukacyjnej obecnej sytuacji i od zdolności elektoratu.

Od wielu lat, za Maxem Weberem, powtarzam, że w polityce obowiązują zasady gry różniące się diametralnie od zasad etycznych, dlatego polityka eliminuje skutecznie tych, którzy starają się stosować zasady etyki.

Proszę się teraz nie dziwić, że efektem oddania głosu na "czarne" jest czarna rozpacz. To jeszcze nie koniec, a dopiero połowa. Krupier ciągle przy stole, a Dupki Żołędne w grze. Skąd się ich tyle wzięło w jednej talii kart to już tajemnica KRUPIERA.

słowa mojego ulubionego piszącego JKM

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://wojnicz.istrefa.com

istrefa gmina Wojnicz | istrefa powiat tarnowski | istrefa małopolskie | istrefa Polska

Wojnicz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat tarnowski, województwo małopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 32-830


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem