Kto na Burmistrz?

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 3 z 17

Pchła 19-03-18 21:24

Rzekomo jeden pies go rozpoznał

Odpowiedz Cytuj
Kłamstwo przed wyborcze 20-03-18 15:15

....W przyszłym roku ma powstać wodociąg w Dębinie Łętowskiej, a w latach kolejnych w Olszynach i Milówce...... Czyli w 2015 roku. Dopiero burmistrz Bąk zrobił 2017.

Co z tą wodą?
Autor: Zofia Sitarz
13 sierpnia 2014

Już wkrótce w Wojniczu rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji miasta. Powstanie prawie trzy kilometry sieci, do których będzie się mogło podłączyć 160 domów. Po oddaniu nowej sieci do użytku miasto skanalizowane będzie jednak dopiero w kilkunastu procentach. W żadnym z czternastu sołectw o kanalizacji się jeszcze nie myśli, bo w kilku nie ma nawet sieci wodociągowej, wody nie mają także mieszkańcy ścisłego centrum Wojnicza przy ulicy Krakowskiej.
O kanalizacji w Wojniczu mówi się od lat, ale przez piętnaście ostatnich w mieście wybudowano jej zaledwie siedemnaście kilometrów, a ścieki odprowadzane są do Mościc kolektorem o długości… 16 kilometrów, gdyż budowa oczyszczalni ścieków, która miała powstać w Biadolinach Radłowskich, nie doszła do skutku w związku z brakiem porozumienia pomiędzy władzami gminy a właścicielami gruntów. Projekt więc wstrzymano.
– Sytuacja sanitarna w gminie jest tragiczna – mówi radny Jacek Filipek. – Ludzie budują przydomowe szamba albo wylewają nieczystości w pola i łąki. Co gorsze, stale zanieczyszczane jest środowisko. Jednak nawet w Wojniczu, gdzie kanalizację wybudowano zaledwie przy kilku ulicach, ludzie wcale nie chcą się podłączać, bo muszą za to słono płacić – prawie 12 złotych za metr sześcienny. Mamy jedne z najwyższych opłat za ścieki w regionie - dodaje.
Kanalizacja to niejedyny problem. W ścisłym centrum miasta przy ulicy Krakowskiej nie ma sieci wodociągowej i mieszkańcy zmuszeni są korzystać z przydomowych studni. Wodociągów nie ma także w Olszynach i Milówce, co zaczyna być sporym problemem, gdyż stan wody w studniach w tym regionie jest z roku na rok coraz niższy.
Burmistrz Wojnicza, Jan Kurek, w odpowiedzi na zarzuty opisuje postęp prac na tym obszarze:
Na początku roku, za pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wybudowaliśmy sieć kanalizacyjną, do której podłączyło się ponad 100 gospodarstw, dostaliśmy także ponad 100 tysięcy złotych na budowę przyłączy dla mieszkańców – mówi burmistrz. – W drugim etapie prac kanalizacja powstanie przy ulicach Krakowskiej, Loretańskiej. Zacisze i Wąwóz Szwedzki. Inwestycja kosztować będzie prawie 2,5 miliona złotych, w dużej części sfinansowana zostanie z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Odnosząc się do kwestii budowy oczyszczalni ścieków, burmistrz Kurek twierdzi, że o budowie oczyszczalni w gminie na razie nie ma nawet co marzyć.
– Ponieśliśmy koszty budowy kolektora do Mościc i nie mamy na to pieniędzy ani przede wszystkim odpowiednich gruntów. Burmistrz zgadza się, że opłaty za ścieki w Wojniczu są dość wysokie, ale są miasta, w których są one znacznie wyższe.
Przyznaje także, że faktycznie woda jest w niektórych miejscowościach towarem deficytowym.
– Jeszcze w tym roku powstanie sieć wodociągowa przy Krakowskiej w Wojniczu o długości około 300 metrów, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy tej ulicy będą zaopatrzeni w wodę – obiecuje burmistrz Kurek. W przyszłym roku ma powstać wodociąg w Dębinie Łętowskiej, a w latach kolejnych w Olszynach i Milówce.

www.temi.pl/

Odpowiedz Cytuj
Rura 20-03-18 20:41

"W przyszłym roku ma powstać wodociąg w Dębinie Łętowskiej, a w latach kolejnych w Olszynach i Milówce...... Czyli w 2015 roku. Dopiero burmistrz Bąk zrobił 2017."
Bąk musiał zrobić bo pieniądze były przyznane za Kurka. W tej kadencji Bąk kompletnie zaniechał kanalizowania gminy. Bekniemy za to wszyscy, bo już wkrótce posypią się kary. No ale obecna władza wydaje pieniądze na niekończące się imprezy. A taka kanalizacja to śmierdzący temat więc lepiej gówna nie ruszać.

Odpowiedz Cytuj
Kolo 20-03-18 20:56

Mamy już jasność kto będzie kandydatem na burmistrza z naklejką PIS. Władze powiatowe tej partyi ogłosiły poparcie dla Bąka. Tak więc Pawełek Smoleń okazał się za cienki żeby poparcie dostał jego szwagier Zieliński. Tak sobie Smoleń wyhodował żmiję na własnej skórze ale jak mówi przysłowie " kto jakim mieczem wojuje od takiego ginie" Teraz tylko czekać kto wystartuje w konkury. Śmiało młodzi, mądrzy, wykształceni obalcie te miernoty i politykierów, uratujcie gminę przed całkowitą degradacją.

Odpowiedz Cytuj
Wojnicki 22-03-18 7:22

Mi sie wydaje ze zwykła gra polityczna...
opozycja się cieszy.... a tak naprade pis robi takie zagrywki zeby wszystkich zmylić...
chyba nawet sebie...

Czy ostatecznie moze i bąk?
ale czy aby napewno?

Odpowiedz Cytuj
Exel 23-03-18 9:27

Tobie się tylko wydaje. A oni kręcą lody. Znowu nas wymiśkują.

Odpowiedz Cytuj
Wojniczaninn 24-03-18 17:26

Wydaje mi się, że P.Smoleń otacza się nieodpowiednim osobami. Nie pomaga mu to za bardzo. Ostatnio znajomy opowiadał jaka awantura wybuchła na spotkaniu w Grabnie. Istne plucie jadem na innych pisowców. Zero kultury. I Bąk na tym korzysta. Do władzy niech się pchają mądrzy ludzie A nie złośliwi "mali" kombinatorzy. Panie S. nie tędy droga.

Odpowiedz Cytuj
Ciekawski 24-03-18 20:04

Oczywiście mi też się wydaje że wystarczyło by usunąć 4 osoby i po temacie ... grupa Smolenia zyskuje dużo więcej...
Ale widocznie nie można tego zrobić
Ale ciekawe kto według Ciebie pluje jadem?

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 24-03-18 21:23

Obrotowy Tadeusz z Więckowic. Umiał się ustawić za Noska wkręcił córkę do urzędu na bardzo wysokie stanowisko a teraz kręci się wokół burmistrza Tadeusza.
Był w PiS a do wyborów szedł gdzie lepiej dawali. Powinni go przegonić. To fałszywy gracz.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://wojnicz.istrefa.com

istrefa gmina Wojnicz | istrefa powiat tarnowski | istrefa małopolskie | istrefa Polska

Wojnicz - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat tarnowski, województwo małopolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 32-830


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem